Danske spillere i udlandet

Sæson 2018-2019

Klik på den pågældende liga, hvis du vil se samtlige kampe, stillingen og personlig statistik på alle spillere i rækken.

England
Mænd
Championship
Peter Svenningsen, Horsham Blades.

Portugal
Kvinder
National 1. division
Stefanie H. Christensen, ADC Ponta Do Pargo.

Rusland
Jonathan Groth, Ural Mining Metallurgical Company (Champions League. Klik her)

Sverige
Mænd
Superettan
Finn Tugwell, Munkedals BTK
Mikkel Hindersson, Vetlanda BTK
Kasper Sternberg, Vetlanda BTK
Martin Buch Andersen, Vetlanda BTK

Division 1 Herrar Syd
Thor B. Christensen, BTK Rekord B
Morten Hyrup Rasmussen, BTK Enig
Christian Kongsgaard, BTK Enig
Mathias Ringstrømm, Horreds BTK
Esben Larsen, Malmö IF
Anton Christopher Jensen, Malmö IF
Morten Adolphsen, Malmö IF
Marius Dam, Malmö IF

Division 1 Herrar Väst
Carsten Egeholt, Linné/Partille

Division 1 Herrar Öst
Peter Svenningsen, IFK Österåkers BTK

Division 2 Herrar SSS
Dennis Dyhr-Rasmussen, Halmstad BTK C
Frank Gyldskov-Redge, Halmstad BTK C
Daniel Simonsen, IF Ale
Jesper Møller, IF Ale

Division 2 Herrar SSN
Steffen Aagesen, Ljungby BTK
David Hindersson, Ljungby BTK
Theo Dyekjær-Hansen, Ljungby BTK 
Henrik Vendelbo, Lessebo BTK

Division 3 Herrar SSSV
Jesper Ravn, Strövelstorp BTK
Sebastian Borell, Strövelstorp BTK

Division 3 Herrar SSSÖ
Romeo Rabade-Lieber, Tomelilla AIS
Kristian Ulrik Tvermoes, Tomelilla AIS
Gustav Faurschou, Eslöv AI BTK B
Peter Rosenmeier, Malmö IF B

Division 3 Herrar VSSV
Victor Rosager Christensen, Falkenbergs BTK B
Morten Christensen, Särö IK
Martin Skov Jensen, Horreds BTK B

Kvinder
Superettan
Pia Toelhøj, Eslövs PK B
Sophie Walløe, Malmö IF
Jocefina Haagensen, Åsa IF

Division 2 Syd
Ann-Christine Rosager Christensen, Eslöv PK D

Tyskland
Mænd
Bundesliga
Anders Lind, TTC Zugbrücke Grenzau
Tobias Rasmussen, 1. FC Saarbrücken-TT

2. Bundesliga
Tobias Rasmussen, Saarbrücken II

Oberliga Herren Nord-Ost
Emil Madsen, FT Eiche Kiel
Marc Kynde, FT Eiche Kiel
Nicolas Phillip Brinch, FT Eiche Kiel

Verbandsoberliga Herren Nord-Ost
Mogens Sonnichsen, SV Friedrichsort