Danske spillere i udlandet

Sæson 2016-2017

Klik på den pågældende liga, hvis du vil se samtlige kampe, stillingen og personlig statistik på alle spillere i rækken.

England
Mænd
Boys Premier
Daniel Simonsen, London Academy 1

Kvinder
1. division junior girls
Anisha Iyer, London Academy

Norge
Mænd
Stiga-Ligaen
Martin Lund Nielsen, Lia IL

1. divisjon
Casper Søndberg, Fornebu BTK
Simon Hansen, Heros

2. divisjon avd. B
Andreas Rokkjær, Narvik BTK

3. divisjon avd. A
Oscar Søndberg, Fornebu BTK 4

Sverige
Mænd
Superettan
Kasper Sternberg-Sjelle, Eslövs AI BTK
Morten Hyrup Rasmussen, BTK Enig
Christian Thulstrup Kongsgaard, BTK Enig
Andreas Dilling, Halmstad BTK B
Kasper Rasmussen, Eslövs AI BTK

Division 1 Herrar Syd
Mikkel Hindersson, Vetlanda BTK
Rasmus Klein-Døssing, Vetlanda BTK
Casper Gammelmark, Sölvesborgs BTK
Esben S. Larsen, Sölvesborgs BTK
Mikkel Klint Stuhr, Sölvesborgs BTK

Division 1 Herrer Vest
Finn Tugwell, Munkedals BTK B

Division 2 Herrar SSN
Martin Skov Jensen, Horreds BTK
Dennis Dyhr-Rasmussen, Lidhults GoIF

Division 2 Herrar SSS
Daniel Simonsen, Eslövs AI BTK C
Peter Svenningsen, Eslövs AI BTK C
Anton Christopher Jensen, Eslövs AI BTK C
Oliver Petersen, Malmö IF
Morten Adolphsen, Malmö IF
Peter Rosenmeier, Malmö IF
Christoffer Petersen, Malmö IF
Jesper Møller, IF Ale
Henrik Vendelbo, Lessebo BTK

Division 2 Herrar VSN
Bjarke Krog, Skövde PK

Division 3 Herrar SSSV
Sebastian Borel, Strövelstorp BTK B
Jesper Ravn, Strövelstorp BTK B
Mads Pærregaard, IF Ale B
Oliver Petersen, Malmö IF B
Peter Rosenmeier, Malmö IF B

Division 3 Herrar VSSV
Morten Iskov Christensen, Särö IK

Kvinder
Pingisligan Damer A
Stefanie H. Christensen, Eslövs AI BTK

Pingisligan Damer B
Nicoline Koefoed, IFK Falköping BTK
Louise Foldøy Steffens, Team Öresund Eslövs PK

Division 1 Damer Syd
Louise Jakobsen, Team Öresund Eslövs PK B

Division 2 Damer Syd
Jocefina Haagensen, Tomelilla AIS
Mie Schou Salhauge, Tomelilla AIS
Mia Dong, Team Öresund Eslövs PK C
Alberte Holck Christensen, Team Öresund Eslövs PK C
Karoline Petersen, Kågeröds BTK
Kamilla Petersen, Kågeröds BTK

Tyskland
Mænd
Bundesligaen
Jonathan Groth, TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell

2. Bundesliga
Tobias Rasmussen, TTC Frickenhausen

3. Bundesliga Herren Süd
Anders Lind, TV Leiselheim

Oberliga Herren Nord-Ost
Marc Kynde, FT Eiche Kiel
Nicolas Philip Brinch, FT Eiche Kiel

Verbandsoberliga Nord Herren
Mogens Sonnichsen, SV Friedrichsort
Kim Jensen, SV Friedrichsort
Nikolaj Ilsø Jensen, SC Itzehoe

Kvinder
3. Bundesliga Nord
Sofie Egeholt Bang, TSB Flensburg
Henrietta Nielsen, TSB Flensburg

Verbandsliga TTVSH
Louise Andersen, TSB Flensburg 2
Line Tækker Tarbensen, TSB Flensburg 2
Tone Juhl Pedersen, TSB Flensburg 2

Landesliga Nord TTVSH
Mette Lauge Sørensen, TSB Flensburg 3