Administration

DANSK BORDTENNIS UNION (DBTU)

 Dansk BordTennis Union (DBTU)
 Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20
 DK-2605 Brøndby
 Stiftet 16. januar 1943
 Telefon 43 26 21 12  
 E-mail: dbtu@dbtu.dk
 
 Peter Busck-Nielsen
 Sekretariatsleder 
 Fødselsdag 18. marts 1958
 Telefon 43 26 21 12 / 26 17 15 24
 E-mail: peter.busck@dbtu.dk

 Daglig leder
 Sekretær for Bestyrelsen, Portalgruppen og  Appeludvalg
 Arbejder bl.a. med økonomistyring
 Læs mere her 

 Carsten Egeholt
 Webmaster og sekretariatsmedarbejder 
 Fødselsdag 6. marts 1965
 Telefon 43 26 21 11 / 27 26 06 09
 E-mail: carsten.egeholt@dbtu.dk

Hjemmeside (artikler, kalender, statistik, referater fra udvalg, landshold, regler, klubskifter og B-licenser, diverse links). Danmarksturnering (fastlæggelse og oprettelse af kampe). Læs mere her

 Jeppe Damsgaard
 Udviklingskonsulent 
 Fødselsdag 11. oktober 1987
 Telefon 43 26 21 17 / 20 42 78 87
 E-mail: jeppe.damsgaard@dbtu.dk

 Projektleder på udviklingsprojekt Det'Batter
 Sekretær for Breddeudvalg
 Er konsulent i JBTUs og FBTUs område

 Poul Danborg
 Udviklingskonsulent 
 Fødselsdag 10. december 1966
 Telefon 43 26 21 18 / 24 95 40 10
 E-mail: poul.danborg@dbtu.dk
 
 Projektmedarbejder i Det'Batter
 Sekretær for Uddannelses- og
 Veteranudvalget herunder projekt BAT60+
 Arbejder på ny uddannelsesstruktur
 Er konsulent i ØBTUs og BBTUs område
 Christoffer Petersen
 Elitekoordinator og ungdomsansvarlig 
 Fødselsdag 1. november 1983
 Telefon 43 26 21 10 / 22 64 00 78
 E-mail: christoffer.petersen@dbtu.dk
 
 Linus Mernsten
 Områdeansvarlig for herre seniorer 
 Fødselsdag 22. maj 1967
 Telefon +46 72 301 41 11
 E-mail: linus.mernsten@dbtu.dk
 
 Arne Madsen
 Pressechef 
 Fødselsdag 14. maj 1950
 Telefon 54 85 86 15 / 21 70 49 28
 E-mail: arne.madsen@dbtu.dk